Petr KomareK - astro - padající hvězdy a přáníHvězdami posetá noční obloha zaujme jistě občas každého. Občas se mu podaří zahlédnout padající hvězdu a většinu i napadne, že by si měli něco přát.


Petr KomáreK - Home - astro

Vidět padající hvězdu je takový malý zázrak. A když už se to stane, říká se, ať si něco přejete.

To je hezké, ale jak si správně přát? Jak správně říci své přání? Bude mi splněno? :)

Tato otázka mne taky jednou napadla a tak jsem to zkoušel najít.

Podělím se o to, co jsem našel a neodpustil si pár komentářů.
(občas to byly opravdu "zajímavé" weby :)


- Mám své přání říct padající hvězdě nahlas nebo ne?
Vzhledem k tomu, jak je padající hvězda daleko, tak vás stejně neuslyší, ani když své přání budete křičet. Takže to udělejte, jak vám to bude více vyhovovat.
Když ho budete křičet, tak vám ho třeba splní někdo jiný, kdo se o něm dozví, ale bacha, aby to neslyšel někdo, kdo nemá. Jestli by nebylo lepší ho rovnou říct/napsat té osobě, které se vaše přání případně týká :)

- Říká se, že to, co jste si přáli, když padala hvězda, nesmíte nikomu říct, pouze tak se to může stát skutečností.
A jak se o tom má někdo, kdo by vám ho rád splnil dozvědět? Myslíte, že mu hvězda pošle mail?

- Věřte svým přáním.
Nemá smysl si něco přát a současně to v duchu negovat (to stejně nejde apod), tím byste si vlastně přáli, ať vám to nevyjde.
Tak buď si to přejete a chcete to nebo ne. "Chtěl bych, ale když ono to stejně nevyjde, tak nic." To si asi nezvládne přebrat ani ta padající hvězda.

- Přání jsou nevratná.
To bylo i v pohádkách, když nabídne zlatá rybka své tři přání, tak je taky nelze měnit, prostě "blik" a přání splněno.

- Pokud si chcete něco, přát, zvažte formulaci svého přání, které ale nesmí být sobecké ani manipulativní.
Vždy si můžeme přát jen to co se skutečně týká nás osobně, ne nikoho jiného (to by byla manipulace a to by se potom obrátilo proti nám).
Taky by se vám nelíbilo, kdyby si vás (nebo vašeho přítele/přítelkyni, muže/ženu, .... přál získat jiný muž/žena (vyberte si podle pohlaví a zájmu) a vám by se kvůli tomu rozpadl váš spokojený vztah.

- Přání se plní, i ta nechtěná (nevědomá).
To je překvapení, když se vám splní i něco o čem vlastně nevíte, že chcete :) V horším případě, co nechcete :(

- Proč hvězdy nesplní naše přání?
Právě naopak. Vždycky se splní přesně do puntíku to, co žádáme.
Člověk velmi často ovšem neví, o co vlastně žádá. Člověk žádá a vysílá přání vším, zejména tím, co si myslí, co vysílá za energii. Přesto si z nějakého zvláštního důvodu myslí, že se počítají jenom ta přání, které je schopen zformulovat do nějaké věty, kterou potom vyřkne, do nějaké pojmenované touhy,... ale to, co si přeje, je všechno, co si myslí, vše, nad čím uvažuje, každý vteřinový sen, který se mu prožene hlavou, vše, co si představuje, a zejména také všechno, jak se cítí. to všechno rovná se přání.

- Našel jsem i něco v tom smyslu, že to správné přání se v tu chvíli vynoří samo v mysli, bez ohledu na to, jaké přání se zrovna snažíte vymyslet/zformulovat. Prostě než dáte dohromady větu - chtěl bych ...., tak vám to "samo vynořené" přání vše zastíní a zase zmizí. Jen už nedomyslíte tu původní větu. A pak se splní. Většinou se jedná o něco zcela neočekávaného, co by Vás v tu chvíli ani nenapadlo.

- Je pravda, že padající hvězda má sílu splnit vám jakékoliv přání?
Říká se, že to, co jste si přáli, když padala hvězda, nesmíte nikomu říct, pouze tak se to může stát skutečností. Ale taky se říká, že to, co si člověk přeje intenzivně a dlouho, se téměř s jistotou splní. Co takhle spojit obojí dohromady? Padající hvězdy jsou vašimi spojenci, ale chtít po nich několik stovek přání za večer - uznejte, není to trochu moc? Vy však jistě víte, po čem toužíte nejvíc! Poradíme vám! Připravte si jedno jediné přání a soustřeďte se na něj po celý večer. Nikomu ho neříkejte, nechte si ho pro sebe, ale vzpomeňte si na něj vždy, když uvidíte padat hvězdu.
Když ne stovku, tak můžu opakovat třeba tři? Těch padajících hvězd bude určitě hodně. A pět? A deset? A sto? Jdu sepsat svých sto přání :)


Pokud jste při výběru přání opravdu přemýšleli, co byste si přáli, tak v tom asi máte jasno. Nebylo by lepší vzít svůj osud do svých rukou a zkusit udělat vše pro to, aby se vaše přání stalo skutečností? Můžete ho té padající hvězdě říct, ale lepší by bylo jít tomu všemu naproti. Ne jen čekat, až se vám to všechno samo splní a naservíruje na zlatém podnose.

Vzpomněl jsem si na jeden vtip a trochu ho upravil:

padá hvězda
Muž ji vidí a říká své přání - Chtěl bych vyhrát ve sportce.
Během roku vidí těch padajících hvězd několik, všem opakuje své jediné přání a tak se to opakuje deset let.
Po deseti letech se ozve zhůry hlas - Tak už si konečně vsaď !


A nějak mi to připomnělo dva filmy:
Smlouva s ďáblem - www.csfd.cz/film/7567-smlouva-s-dablem/
blbina s Liz Hurley, koukatelná spíš kvůli ní, nikoliv kvůli filmu
každé přání plní, ale tak trochu podle svého

Dálnice 60 - www.csfd.cz/film/12663-interstate-60/
podstatně lepší film, mám ho celkem rád
O.W. Grant taky plní přání a taky podle svého
dva novomanželé si přáli být šťastní až do smrti - tak jsem jejich auto vyhodil do vzduchu cestou z kostela na líbánky :)

občas, aby se i člověk bál si něco přát :)


zatím nej postřehy dětí

Syn - a můžu si přát co chci?
Já - víceméně ano
Syn - třeba nějaké věci?
Já - ano, můžeš
Syn - fajn, jdu si udělat seznam, to abyste si přáli vyhrát ve sportce


Dcera - a můžu si u padající hvězdy přát, aby někdo jiný viděl padat hvězdu a mohl si něco přát?Pokud se chcete o Perseidách a i jiných věcech na noční obloze dovědět více, tak můžete podívat na stránku pro kterou tato stránka o přáních vznikla: Petr KomáreK - astrokdyž hvězda slyší přání :)

Petr KomáreK
pokud byste měli na mě nějaký dotaz, tak mail je: pkomarek@email.cz